2024. április 19, péntek - Emma

Hírek

Nyolcvanegy versenyszámban lesznek magyarok a paralimpián
2021. Augusztus 18. 17:03, szerda | Sport

Tíz sportágban és 81 versenyszámban szerepelnek magyar sportolók a jövő kedden kezdődő tokiói paralimpián, melyen lesz olyan nap, amikor akár 12 számban is lehet magyar döntős.

Letették az esküt a magyar paralimpiai csapat tagjai
2021. Augusztus 12. 09:55, csütörtök | Belföld

Letették az esküt szerdán az augusztus 24-én kezdődő és szeptember 5-ig tartó tokiói paralimpián versenyző magyar csapat tagjai.

Paralimpia 2018 - Három magyar kvóta már biztos
2017. Június 08. 05:00, csütörtök | Sport

Három magyar sportoló biztosan ott lehet a jövő évi, pjongcsangi téli paralimpián. A Magyar Paralimpiai Bizottság (MPB) szerdai közlése szerint eldőlt, hogy alpesi síben, sífutásban és sílövészetben lesz magyar induló.

Kitüntették Rió hőseit - FOTÓ
2016. Szeptember 23. 14:09, péntek | Belföld

Az olimpiai és paralimpiai sikerek összekötik a magyarokat - mondta Orbán Viktor miniszterelnök pénteken az Országházban,

Ovációval és virágcsokrokkal fogadták a magyar paralimpikonokat Ferihegyen
2016. Szeptember 21. 07:31, szerda | Sport

Több száz fős lelkes tömeg, családtagok, barátok, sporttársak, szurkolók hatalmas ovációval és virágcsokrokkal fogadták kedden kora este a Liszt Ferenc repülőtéren a riói XV. paralimpiai játékokról hazatért sportolókat.

Paralimpia 2016 - Kialudt a láng Rióban
2016. Szeptember 19. 07:33, hétfő | Sport

A helyi idő szerint vasárnap esti záróünnepségen kialudt a láng Rio de Janeiróban, s ezzel befejeződött a XV. paralimpia, a mozgássérült, látássérült és enyhe értelmi sérült sportolók legnagyobb sporteseménye,

Paralimpia 2016 - Tóth Tamás aranyérmes 100 méter háton
2016. Szeptember 17. 19:18, szombat | Sport

A kilencedik versenynapon megszületett a magyar küldöttség első aranyérme a riói paralimpián: Tóth Tamás pénteken elsőként csapott a célba az S9-es sérültségi kategória 100 méteres hátúszó számának döntőjében.

Paralimpia 2016 - Ezüstérmes a női tőrcsapat
2016. Szeptember 17. 19:16, szombat | Sport

A Krajnyák Zsuzsanna, Dani Gyöngyi, Hajmási Éva összeállítású magyar válogatott ezüstérmet szerzett a kerekesszékes vívók tőr csapatversenyében a paralimpia pénteki napján, miután a döntőben 45-28-ra kikapott Kínától.

Paralimpia 2016 - Vereczkei Zsolt bronzérmes 50 méter háton
2016. Szeptember 17. 19:08, szombat | Sport

Vereczkei Zsolt bronzérmet nyert az S5-ös sérültségi kategória 50 méteres hátúszó számában a riói paralimpia pénteki versenynapján.

Paralimpia 2016 - Biacsi Ilona ezüstérmes, testvére ötödik 1500 méteren
2016. Szeptember 16. 17:20, péntek | Sport

Biacsi Ilona nagyszerűen versenyezve ezüstérmet szerzett a T20-as kategória 1500 méteres síkfutó számában a riói paralimpia pénteki napján. Ikertestvére, Bernadett az ötödik helyen végzett.