Hírek
2022. Július 02. 16:06, szombat |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: mti
Változott a menetrend több regionális vasútvonalon
Július elsejétől változott a menetrend több regionális vasútvonalon - közölte a MÁV Zrt. pénteken az MTI-vel.
Közleményük szerint péntektől több mellékvonalon is visszaállították - a járványügyi korlátozások miatt korábban bevezetett - ideiglenes menetrendek előtt érvényes közlekedési rendet. A Zemplén kirándulóforgalmának kiszolgálása érdekében az Abaújszántó-Hidasnémeti szakaszon jelentősen bővül a menetrendi kínálat.
A Technológiai és Ipari Minisztérium döntésének köszönhetően július elsejétől több vasútvonalon megszűnt a pótlóbuszos közlekedés, és ismét az alapmenetrend szerinti vonatjáratokkal szolgálják ki a településközi forgalmat a Székesfehérvár-Komárom, a Dunaújváros-Simontornya, a Vámosgyörk-Szolnok, a Mezőhegyes-Újszeged, a Mezőhegyes-Battonya vonalon. Mátészalka és Csenger, valamint Nyíregyháza és Mátészalka között naponta ezentúl is csak egy vonatpár közlekedik.
Egyelőre továbbra is vonatok és pótlóbuszok együtt biztosítják a menetrendet a Villány-Mohács és a Nyékládháza-Tiszaújváros vonalon. A Fehérgyarmat-Zajta szakaszon napi egy pár személyvonaton kívül a többi járatindulásnál pótlóbuszok közlekednek. A vasárnap délutáni Hétmérföldes sebesvonat viszont már a teljes útvonalon jár, Zajtáról indul Budapestre.
A Zempléni-hegységben kirándulók és a térségben élők számára fontos változásként emelték ki, hogy a Szerencs-Hidasnémeti vonal északi szakaszán, Abaújszántó és Hidasnémeti között jelentősen bővül a menetrendi kínálat. A turisztikai szezonhoz igazodva nyár végéig mindennap, majd november elsejéig hétvégenként napi 5 vonatpár közlekedik Abaújszántó és Hidasnémeti között. Ősztől munkanapokon és a téli időszakban pedig naponta 3 vonatpár indul ezen a szakaszon - a vonatok mindegyike Abaújszántón csatlakozik a Szerencs-Abaújszántó közti vonatokhoz - fejtették ki.
A július elsejétől érvényes változásokat is tartalmazó vasúti menetrend elérhető a MÁV-csoport honlapján - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: átlátható környezetet teremtünk a vállalatoknak
Átlátható és korrupcióellenes környezetet teremt a kormány minden vállalatnak, azt szeretné, ha minél több befektető jönne Magyarországra Bajorországból is - mondta Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten.
2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld
Figyelemmel kíséri a kassai roma családok áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi hivatala
Figyelemmel kíséri a két kassai cigány család áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi megbízottjának hivatala, ellenőrzi az információkat, és azok kiértékelése után nyilatkozat kiadását tervezi
2026. Július 31. 06:33, péntek | Belföld
Hőség - Fokozódik a kánikula a hétvégén
Fokozódik a kánikula a hétvégén, a legmelegebb órákban 40 Celsius-fok is lehet, miközben a hajnalok sem hoznak felfrissülést - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből.
2026. Július 31. 06:00, péntek | Belföld
Hőség - Kapitány István: Paks leállítása nem veszélyhelyzet
A paksi atomerőmű leállítása nem veszélyhelyzet, minden lépés a legszigorúbb biztonsági előírások szerint, előre kidolgozott rend alapján történik
