Hírek
2017. Május 25. 07:34, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - Fotó: katasztrófavédelem
Újabb ENSZ-minősítést nyerte el a Hunor és a Huszár mentőcsapat
A szigorúbb követelmények ellenére a hivatásosokból álló Hunor és az önkéntesekből szerveződött Huszár kutató-mentő csapatok ismét megszerezték az ENSZ-minősítést
- közölte Jackovics Péter, a Hunor Mentőcsapat vezetője szerdán az M1 aktuális csatorna műsorában. Elmondása szerint Magyarország 2005-óta kap ENSZ-minősítést, amelyet ötévente kell megújítani. A legutóbbi, 2012-es gyakorlat óta szigorították a szabályokat, megújították a szempontrendszert, így az elvárások magasabbak.
A kárhelyszínt Hajdúszoboszlón építették fel 138 szempont alapján, a kutató-mentő csapatoknak egy 7-es erősségű földrengéssel sújtott környéken kellett mentési munkát végezniük. A hét romterületen öt napig, 36 órán keresztül, megállás nélkül kellett dolgozniuk - ismertette Jackovics Péter.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld
Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik
A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.
2026. Június 24. 15:26, szerda | Belföld
Benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot
A Tisza Párt parlamenti képviselője, Melléthei-Barna Márton kedd este benyújtotta azt a törvényjavaslatot, amely az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát készíti elő.
2026. Június 24. 11:20, szerda | Belföld
Az NKFH országos vizsgálatot indít az edzőtermek általános szerződési feltételeinek ellenőrzésére
A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos témavizsgálatot indít az edzőtermeket üzemeltető vállalkozások által alkalmazott általános szerződési feltételek fogyasztóvédelmi szempontú ellenőrzésére
2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld
Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán
Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.
