Hírek
2011. Július 10. 14:21, vasárnap |
Belföld
Forrás: OrientPress
Öttagú család menekült meg a kilakoltatástól
Rendkívüli végrehajtási kifogás miatt fél évre felfüggesztette a bíróság annak a XV. kerületi öttagú családnak a kilakoltatását.
A végrehajtás elleni kifogást a Ptk. 48. cikk 6. szakasza III. bekezdésére alapozták. Hivatkoztak a család súlyos életkörülményeire, arra, hogy nem volt megbírságolva, s hogy a hitelező nem tette lehetővé a könnyítő hitelkonstrukciót, hanem egyoldalúan lépett.
Vajda Attila, a Magyar Ész nevű érdekképviseleti mozgalom jogvédője beadványába azt is bevette, hogy a devizahitel-ügyben más peresítési eljárások is kezdődnek, mert tisztázni akarják, a szerződők közül melyik fél miben hibázott, ki kényszerített a másikra egyoldalú döntéseket a másik akarata ellenére.
A Magyar Szociális Fórum abban bízik, hogy az átmeneti sikert hozó közérdekű jogi megközelítést szerzői megosztják a nyilvánossággal, és ezzel gazdagítani fogják azoknak az mszfszk.hu és hitelkarosultakert.hu honlapon található jogi mankóknak a tárát, amelyeknek célja a kilakoltatás megakadályozása időnyeréssel és a végrehajtás elodázásával a július 1-én megszüntetett kilakoltatási és árverezési tilalom után is – olvasható az MSZF közleményében.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 02. 14:00, hétfő | Belföld
MTÜ-elnök: tavaly történelmet írt a magyar turizmus
2026. Február 02. 12:00, hétfő | Belföld
Választás 2026 - Mintegy 170 párt indulhat az áprilisi választáson
Mintegy 170 párt indulhat az április 12-ei országgyűlési képviselő-választáson az Országos Bírósági Hivatal (OBH) közlése szerint. Négy évvel ezelőtt 267 bejegyzett párt indulhatott.
2026. Február 02. 07:26, hétfő | Belföld
Ma indul az Otthoni Energiatároló Program
Hétfőn 10 órakor elindul az Otthoni Energiatároló Program pályázati szakasza, a jelentkezők 2,5 millió forint vissza nem térítendő támogatást kaphatnak korszerű akkumulátor telepítéséhez
2026. Február 01. 14:00, vasárnap | Belföld
Orbán Balázs szerint ukrán jólét lesz a magyar jövőből, ha nem vigyázunk
Ha nem vigyázunk, elveszik a magyar jövő és ukrán jólét lesz belőle - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója a Digitális Polgári Körök (DPK) által szervezett háborúellenes gyűlésen szombaton Hatvanban.
