Hírek
2020. Június 17. 09:00, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu
Továbbra is várják a jelentkezőket a tíz hónapos rendőrképzésre
Továbbra is várják a jelentkezőket a tíz hónapos rendőrképzésre - mondta az Országos Rendőr-főkapitányság szóvivője az M1 csatorna kedd esti műsorában.
Gál Kristóf elmondta: a korábban meghirdetett képzésre május 31-ig több mint 800-an jelentkeztek.
Már meg is kezdődtek az alkalmassági vizsgák. A képzés szeptemberben indul - közölte a szóvivő, hozzátéve: továbbra is várják a jelentkezőket.
Kifejtette: a gyakorlatorientált képzés során tíz hónap alatt intézkedésre jogosult rendőrökké válnak a résztvevők. Az első két hónapban munkavállalóként alkalmazzák a jelentkezőket, ekkor bruttó 210 600 forintot kapnak. A harmadik hónaptól már a rendőrség állományába kerülnek, és próbaidős őrmesterként bruttó 231 706 forint illetményt kapnak. A tízedik hónap végétől teljes értékű rendőrként kezdik el a szolgálatellátást.
Aki részt vesz a képzésen, ingyenesen megszerezheti a "B" kategóriás jogosítványt, biztosítják számára a kollégiumi ellátást, a napi háromszori étkezést, továbbá a tanuláshoz szükséges laptopot, illetve táblagépet.
A képzés után a résztvevők közrendvédelmi járőrként, határrendészeti, útlevélkezelő rendőrként dolgoznak majd, de később más területen is kipróbálhatják magukat, a rendőri életpálya előttük is nyitott.
Gál Kristóf kitért arra is, hogy a koronavírus-járvány idején átcsoportosításokra volt szükség a rendőrségnél, mivel vissza kellett állítani a határellenőrzést a schengeni belső határon, továbbá a kijárási korlátozási szabályok betartásának ellenőrzése, valamint a hatósági házi karantén ellenőrzése is a rendőrség feladata.
Az ORFK szóvivője azt mondta, hogy az elmúlt időszakban felértékelődött a hivatásos szolgálati jogviszony. Gál Kristóf kiemelte, hogy aki a rendőrséghez jelentkezik, nem munkát, hanem hivatást választ.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 27. 11:00, péntek | Belföld
Változékony idő várható az utolsó márciusi hétvégén
2026. Március 27. 09:00, péntek | Belföld
Másodfokú riasztást adtak ki viharos széllökések veszélye miatt egyes dunántúli járásokra
Viharos széllökések veszélye miatt másodfokú (narancs) riasztást adott ki néhány nyugat-dunántúli járásra a HungaroMet Nonprofit Zrt. csütörtök késő délután.
2026. Március 27. 07:26, péntek | Belföld
Orbán Viktor szerint ukrán manipulációkkal akarják befolyásolni a magyar választás eredményét
Nem fogadjuk el, hogy ukrán manipulációkkal akarják befolyásolni a magyar választás eredményét - mondta a miniszterelnök, a Fidesz elnöke csütörtökön Törökszentmiklóson, a kormánypártok választási nagygyűlésén.
2026. Március 26. 12:00, csütörtök | Belföld
Karácsony Gergely: nemzetközi városfejlesztési díjat kapott Budapest
Budapest a világ egyik legrangosabb városfejlesztési elismerésének, a Lee Kuan Yew World City Prize 2026 díjazottjai közé került - közölte a főpolgármester szerdán a Facebook-oldalán.
