Hírek
2020. Szeptember 27. 16:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Tanszercsomaggal támogatott gyerekeket az Egyszülős Központ
Több mint száz gyermeknek adott tanszercsomagot az Egyszülős Központ a gondtalan iskolakezdésért.
A szervezet pénteki, az MTI-hez eljuttatott közleménye szerint sok család egyáltalán nem tudja megvásárolni a tanszereket a gyerekeinek, ez az egyszülős családokra fokozottan igaz.
Az idei tanévkezdés a korábbiaknál még nagyobb nehézséget okozott a koronavírus-járvány miatt. Az elmúlt hetekben egyre több egyszülős család fordult a központhoz hiányos iskolai felszerelések miatt - írták.
Kitértek arra is: a központ nyáron 700 gyermeket fogadott napközis táboraiban, és 350 családnak biztosított nyaralási lehetőséget. A járvány miatt nehéz helyzetbe jutott családoknak mintegy 8,5 tonna tartós élelmiszert juttatott el, valamint 125 családnak laptopot adományozott, hogy a gyerekek részt tudjanak venni az online oktatásban.
Magyarországon több mint félmillió gyereket egy szülő nevel, az egyszülős családok száma körülbelül 300 ezer. A szervezet 2018-as indulása óta több mint hetvenféle szolgáltatásával 11 200 egyszülős családot ért el - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 03. 13:00, hétfő | Belföld
Paks/Hőség - Zuhanyzókat biztosít a paksi önkormányzat az atomerőmű leállítása miatt melegvíz nélkül maradó paksiaknak
Zuhanyzókonténerek telepítésével, közintézmények megnyitásával segíti az atomerőmű leállítása miatt melegvíz nélkül maradó paksiakat az önkormányzat - tájékoztatta a Duna-parti város polgármestere vasárnap az MTI-t.
2026. Augusztus 03. 10:00, hétfő | Belföld
Hőség - Gajdos László: 10-20 településen problémás a vízellátás
Jelenleg az egész országban biztosított az ivóvízszolgáltatás, 10-20 településen lehetnek problémák, de azokat folyamatosan kezelik - közölte az élő környezetért felelős miniszter vasárnap Facebook-oldalán.
2026. Augusztus 03. 09:04, hétfő | Belföld
Megnyílt az AMKA 33. országos nyári–őszi kiállítása Gödöllőn
Megnyílt A Magyar Kézművességért Alapítvány (AMKA) 33. országos nyári–őszi kiállítása a gödöllői Művészetek Házában.
