Hírek
2015. December 30. 09:26, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Sikeres évet zárt a magyar turizmus
Sikeres évet zárt a turizmus, éves szinten 16 százalékkal nőtt a turistaforgalom - mondta a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének (MSZÉSZ) elnöke az M1 aktuális csatornán kedden este.
Niklai Ákos szerint nemzetgazdaságilag fontos ágazattá vált a turizmus, jelentős a gazdaság-élénkítő és munkahelyteremtő szerepe.
Kifejtette: vidéken nagyon erős a belföldi turizmus, népszerűek a gyógy-, wellness- és kastélyszállodák, amelyeknek a forgalmát a SZÉP-kártya használata is segíti.
Budapest esetében további növekedési lehetőséget rejt magában az üzleti és a kongresszus turizmus, főként, ha 2018-ra elkészül az új budapesti kongresszusi központ - tette hozzá a szövetség elnöke.
Az ünnepek kapcsán Niklai Ákos arra is rámutatott, hogy egy "újfajta életforma" kezd kialakulni, amely szerint egyre többen töltik szállodákban a karácsonyt.
Az MSZÉSZ legfrissebb elemzése szerint -, melyet az MTI kedden adott közre - az év első tíz hónapjában a magyarországi szállodák bruttó forgalma 11,4 százalékkal haladta meg az előző évit, csaknem 280 milliárd forintot tett ki, a bruttó szobaár-bevétele pedig 14,0 százalékkal, 164 milliárd forintra nőtt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 31. 13:00, szombat | Belföld
Soltész Miklós: a béke reményének át kell hatnia gondolatainkat, szívünket és tetteinket
- jelentette ki a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára pénteken a Bács-Kiskun vármegyei Kunszentmiklóson.
2026. Január 31. 12:00, szombat | Belföld
Szijjártó Péter végre megszólalt a Benes-dekrétumok ügyében
Egy szlovákiai magyar politikust elvittek a rendőrök a pozsonyi tüntetésről.
2026. Január 31. 10:40, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: az Audi győri gyára folyamatosan növeli a termelését
Az Audi győri gyára nagyon sikeres, folyamatosan növeli a termelését, és idén új elektromos motortípus gyártását is megkezdik - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a tárca közlése szerint pénteken Budapesten.
2026. Január 30. 07:05, péntek | Belföld
Lantos Csaba: minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben
Minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben, aki valamilyen vezetéken kapja az energiát - közölte Lantos Csaba energiaügyi miniszter csütörtökön a Kormányinfón.
