Városlista
2025. október 20, hétfő - Vendel

Hírek

2014. Január 30. 12:32, csütörtök | Kék hírek
Forrás: MTI

Pénzért ígért kedvező tanúvallomást egy férfi

Pénzért ígért kedvező tanúvallomást egy férfi

Egy munkaügyi perben hatszázezer forint fejében az alperesnek kedvező vallomást ígért egy felgyői férfi; csalás bűntettének megalapozott gyanúja miatt indítottak ellene eljárást – tájékoztatta a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószolgálata csütörtökön az MTI-t.

Egy csanyteleki vállalkozót keresett meg a 39 éves felgyői S. Zsolt január elején azzal, hogy az ellene folyamatban lévő munkaügyi perben ő és barátja idézést kapott. Azt mondta, hatszázezer forintért hajlandó számára kedvező tanúvallomást tenni, pénz nélkül azonban úgy vall, hogy az a felperest segítse.
Az eset bejelentése után a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság nyomozói kiderítették, hogy a két férfi valójában áltanú, a bíróság ugyanis egyiküket sem idézte be a perben.
S. Zsoltot a rendőrök január 28-án Csanyteleken fogták el, miután átvette a pénzt. A gyanúsított a kihallgatásán részletes beismerő vallomást tett. A pénzre azért volt szüksége, mert nincs munkája - közölte. Elmondta, hogy a barátja semmit sem tudott az ügyről.
A rendőrség csalás megalapozott gyanúja miatt indított eljárást az áltanú ellen, és kezdeményezi gyorsított eljárásban a bíróság elé állítását.

Címkék: Bűnügy-csalás

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 20. 08:01, hétfő | Kék hírek

Adathalász csalók próbálják megtéveszteni az MVM ügyfeleit

Az utóbbi időszakban az MVM Next ügyfelei egyre gyakrabban találkozhattak adathalász kísérletekkel, a társaság kéri ügyfeleit, hogy fokozott figyelemmel járjanak el minden gyanús megkeresés esetén.

2025. Október 19. 09:00, vasárnap | Kék hírek

NNI: online kábítószer-terjesztő hálózatot lepleztek le egy nagyszabású akció keretében

Az online térben is működő nemzetközi kábítószer-terjesztő hálózatot lepleztek le egy egyedülálló akció keretében

2025. Október 13. 07:48, hétfő | Kék hírek

BRFK: milliókat csalt ki egy magát rendvédelmis vezetőnek hazudó férfi egy kétségbeesett anyától

Mintegy 20 millió forintot csalt ki egy magát rendvédelmis vezetőnek kiadó 53 éves férfi egy kétségbeesett anyától, a bűncselekményt kihallgatáson beismerő B. Gábort letartóztatták - közölte a a Budapesti Rendőr-főkapitányság.

2025. Október 09. 07:40, csütörtök | Kék hírek

Azonnali hatállyal elbocsátottak egy beteget bántalmazó mentőst

Azonnal hatállyal megszüntette az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) annak a mentősnek a munkaviszonyát, aki brutálisan bántalmazott egy férfit kedden Heves vármegyében - közölte az OMSZ szerdán az MTI-vel.