Városlista
2024. május 10, péntek - Ármin

Hírek

2013. November 20. 05:00, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Pánik a pénztárgéppiacon

Pánik a pénztárgéppiacon

Valóságos pánikot okozott a pénztárgép-forgalmazók körében nemzetgazdasági miniszter legújabb pénztárgéprendelete, holott a tárca épp a zökkenőmentes átállással indokolta a módosítást - írja a Világgazdaság Online.

Jó nyolcvanezer pénztárgép cseréje akadt el, miután jogerőre emelkedett a Magyar Kereskedelmi Engedélyezési Hivatal október végén hozott döntése, amellyel visszavonta az Alt-Cash Kft-nek korábban kiadott forgalmazási engedélyt a SAM4S NR-270 pénztárgépre. Miután a Világgazdaság hetek óta hasztalanul kereste az Alt-Cash Kft. ügyvezetőjét, csupán a viszonteladó szerviz-szakma becslésére hagyatkozhatott cikkének írásakor: az Alt-Cash-sal kapcsolatban álló vállalkozók szerint legalább 80 ezer készüléket rendeltek meg a gépcserére kötelezettek a Kft.-től.

A 80 ezer készüléket megvenni szándékozók most nem tudják, mikor kapják vissza a több tízezer forintos előleget. Dolgukat nehezíti a Nemzetgazdasági Minisztérium legfrissebb rendelete is, amely azt mondja ki: a hatálybalépését, vagyis november 15-ét megelőzően megkötött szerződés „a március 20-át megelőzően engedélyezett, de a rendeletben foglalt előírásoknak meg nem felelő, elektronikus naplóval nem rendelkező pénztárgép üzemeltetésére abban az esetben jogosít, ha az a forgalmazó által visszaigazolt, valamint érvényes forgalmazási engedéllyel rendelkező és ténylegesen forgalomba hozható pénztárgépre vonatkozik”.

Ha pedig ilyen szerződéssel nem rendelkezik – például azért, mert a megrendelt kassza engedélyét visszavonták –, úgy „elektronikus naplóval nem rendelkező pénztárgép üzemeltetésére abban az esetben jogosult, ha a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) internetes honlapján, az erre a célra kialakított felületen leadott megrendeléssel rendelkezik”.

Ez azt jelenti, hogy akinek olyan szerződése van, amiben a típus nincs megjelölve, vagy a megjelölt típus nem hozható ténylegesen forgalomba (ilyen az összes SAM4S NR-270, miközben más cégek olyan készülékekre vettek föl megrendelést, amiket máig sem engedélyeztek), csak akkor használhatja a régi gépét, ha az adóhatóságnál rendel egy újat.

A szervizek jó része attól fél, hogy elveszti a munkáját, vagy akár a megrendelői egy részét is. Mert ha a végfelhasználó a NAV-nál rendeli meg a készüléket, senki sem tudja, hogy a pénztárgépimportőrök milyen kritériumok alapján fogják szétosztani a megrendeléseket az üzembe helyezést és viszonteladást végző szervizek között. Eddig a szervizeknek megvolt a maguk stabil megrendelői köre, és félő, hogy még a meglévőket is elvesztik, ha az importőr osztja szét a munkát. Az egyik szervizben azt a kérdést tették föl ezzel kapcsolatban, hogy mostantól vége a piaci versenynek?

Másutt az is felvetődött, hogy mikor és miként fogják a sok ezernyi kisvállalkozást értesíteni, hogy ha valakinek éppen SAM4S NR-270 megrendelése volt, és még nem rendelt újat a NAV honlapján, már bírságolható - írja a gazdasági lap.

Ezek érdekelhetnek még

2024. Május 09. 13:28, csütörtök | Belföld

Gulyás Gergely: Magyarország érdeke, hogy minél több kínai beruházás érkezzen

Magyarország érdeke, hogy minél több kínai beruházás érkezzen az országba - jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter a csütörtöki Kormányinfón, Budapesten.

2024. Május 09. 09:39, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor fogadta az állami látogatásra Magyarországra érkező kínai államfőt

Orbán Viktor miniszterelnök és felesége, Lévai Anikó szerda este a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren fogadta Hszi Csin-pinget, a Kínai Népköztársaság elnökét és házastársát

2024. Május 08. 15:10, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: a Jaguar kulcsszerepet szán a budapesti fejlesztőközpontjának

A Jaguar kulcsszerepet szán a budapesti fejlesztőközpontjának a következő évek globális fejlesztési stratégiájában - írta a külgazdasági és külügyminiszter szerdán a Facebook-oldalán.

2024. Május 08. 10:19, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: egyre több magyar vállalat lép be a kínai piacra

Egyre több magyar vállalat lép be a kínai piacra, egyre több magyar vállalat kereskedik kínai partnerekkel, nő a turisztikai forgalom és egyre több hallgatót fogadnak kölcsönösen egyetemeink