Hírek
2025. Június 03. 07:38, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Orbán Viktor: újabb aggasztó hírek érkeztek az orosz-ukrán háborúból
Most ért véget a Védelmi Tanács ülése, amit azért hívtunk össze, mert újabb aggasztó hírek érkeztek az orosz-ukrán háborúból.
A helyzet egyértelmű: sajnos Trump elnök úr törekvései ellenére, nem kifelé, hanem befelé megyünk a háborúba - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a közösségi oldalán hétfő este közzétett videóban.
Megjegyezte: a brüsszeli bürokraták nem támogatják az amerikai béketerveket. Úgy döntöttek, hogy Ukrajnának folytatnia kell a háborút. Magyarország ezt ellenzi. Magyarország inkább az amerikai béketörekvéseket támogatja.
Hozzáfűzte: arra kell készülnünk, hogy a háború folytatásában érdekelt brüsszeli vezetés mindent megtesz, hogy Magyarországot belepréselje a háborúpárti európai koalícióba.
A miniszterelnök elmondta, arra kell készülni, hogy a Magyarország elleni titkosszolgálati műveletek és a külföldről pénzelt lejárató kampányok nagyobb sebességre kapcsolnak.
A miniszterelnök közölte: a Védelmi Tanács az ország biztonsága érdekében szükséges döntéseket meghozta. Magyarország szuverenitását és a magyar családok biztonsága továbbra is meg fogjuk védeni! - mondta Orbán Viktor.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 03. 14:00, péntek | Belföld
Sándor-palota: a Velencei Bizottság tagjaival tárgyalt az államfő Budapesten
Sulyok Tamás köztársasági elnök csütörtökön a Velencei Bizottság tagjaival tárgyalt Budapesten - tájékoztatta a Sándor-palota az MTI-t.
2026. Július 03. 13:00, péntek | Belföld
Kormányszóvivő: október 22-én nyilvánosak lesznek az elmúlt rendszer egyes titkosszolgálati iratai
2026. Július 03. 07:28, péntek | Belföld
Magyar Péter: az iskolakezdési támogatás első részletét augusztus végéig utalják
Az iskolakezdési támogatás első részletét, 50 ezer forintot augusztus 24-ig utalja a Magyar Államkincstár - közölte a miniszterelnök csütörtökön a Facebook-oldalán közzétett videójában.
2026. Július 02. 13:00, csütörtök | Belföld
Kármán András: már elérhető a 2027-es költségvetés tervezésének tájékoztatója
A 2027-es költségvetés tervezéséhez kapcsolódó tájékoztató már elérhető.
