Hírek
2025. Június 23. 07:03, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Orbán Viktor: megtesszük a szükséges lépéseket, hogy garantáljuk Magyarország békéjét és biztonságát
Az iráni-izraeli háború eszkalálódása Magyarországra is kihat! Megtesszük a szükséges lépéseket, hogy garantáljuk Magyarország békéjét és biztonságát
- írta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán a Védelmi Tanács ülése után vasárnap este.
A poszthoz feltöltött videóban Orbán Viktor elmondta: a Védelmi Tanács ülését azért hívta össze, mert az iráni-izraeli háború tegnap este egy új szakaszába lépett az amerikai bombázásokkal.
A konfliktus bár földrajzilag messze van tőlünk, mégis három veszélyt hoz elénk, három veszéllyel szembe kell néznünk: először is a terrorfenyegetettséggel - fogalmazott a kormányfő. Orbán Viktor hangsúlyozta: megvédtük magunkat a migrációtól, ezért mi nem vagyunk bevándorlóország, így most a terrorfenyegetettséggel szemben is tudunk majd eredményesen védekezni.
"Figyelnünk kell a migrációs nyomásra: minden közel-keleti konfliktus után megnövekszik a nyomás a déli határainkon, a belügyminiszternek erre figyelnie kell, erre ma utasítottam is"
- jelentette ki a kormányfő.
Orbán Viktor közölte, hogy szembe kell néznünk az energiahordozók árának további emelkedésével, "ez egy komoly veszély, ezért most le kell venni Brüsszelben az orosz energia tilalmára vonatkozó szabályozásokat, illetve tilalmakat. Épp elég baj nekünk az iráni-izraeli háború energiahordozókra gyakorolt negatív hatása" - mondta a miniszterelnök.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 17. 14:00, szerda | Belföld
Az ÁSZ elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését
Az Állami Számvevőszék elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését a Fővárosi Törvényszéken - közölte az Állami Számvevőszék (ÁSZ) kedden az MTI-vel.
2026. Június 17. 11:00, szerda | Belföld
OGY - Magyar Péter: nem szeretnénk kisajátítani sem 1956, sem 1989 történetét
Nem szeretnénk kisajátítani, birtokolni, sajátunkká tenni sem 1956, sem 1989 történetét - mondta Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés keddi ülésén, napirend előtt.
2026. Június 17. 09:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: a kommunikációs csatornák elhanyagolása volt a probléma, nem az üzenet
A kommunikációs csatornák elhanyagolása, nem pedig az azokban haladó üzenet volt a probléma - közölte a Fidesz elnöke kedden a Facebook-oldalán.
2026. Június 17. 06:54, szerda | Belföld
Magyar Péter: már a héten olcsóbb lehet a benzin és a gázolaj a védett árnál
A kőolaj világpiaci árának csökkenése és a forint erősödése miatt már a héten olcsóbb lehet a védett árnál a kutakon a benzin és a gázolaj - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök Facebook-oldalán kedden.
