Városlista
2025. július 14, hétfő - Őrs

Hírek

2012. Augusztus 03. 13:03, péntek | Bulvár
Forrás: MTI

Nem volt eléggé mozgáskorlátozott a segélyhez egy sziámi ikerpár

Nem volt eléggé mozgáskorlátozott a segélyhez egy sziámi ikerpár

Tizenhat éven át kellett harcolnia egy sziámi ikerpárnak Indiában azért, hogy állami segélyt kaphasson.

A nővérek a fejüknél összenőve születtek. Patna állam egészségügyi hatósága 1996-ban nem találta "eléggé" mozgáskorlátozottnak őket ahhoz, hogy jogosultak legyenek állami juttatásra és gyógyszertámogatásra. Az ikerpár családja azóta számtalanszor próbálkozott az ítélet felülbíráltatásával, ám hiába, mígnem a héten a legfelsőbb bíróság a nővérek - Sara és Farah Shakeel - javára döntött, kimondva, hogy súlyos mozgássérültek és jogosultak az állami támogatásokra.
Túl azon, hogy koponyájuk hátsó felén összenőtt a fejük, Sabának egy veséje sincs.
"Alig tudnak járni, és rengeteg egyéb nehézséggel küszködnek. Vajon ki lehet még náluk is mozgásában korlátozottabb?!" - idézte a nővérek idősebb fivérét az austriantimes.at című osztrák hírhonlap.
A család 16 éven át csak nagyon nehezen tudta megkeresni a pénzt, amely az ikrek több tucatnyi gyógyszerének megvételéhez és különleges étrendjéhez kellett.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 14. 07:53, hétfő | Bulvár

Az Adriai-tenger egyik legrégebbi hajóroncsát fedezték fel Horvátországban

Vis szigetén, Komiza partjainál, 30-50 méteres mélységben fedezték fel az Adriai-tenger egyik legrégebbi hajóroncsát, egy görög kereskedelmi hajót a Kr. e. IV. századból - írta a Jutarnji List című napilap vasárnap.

2025. Július 13. 08:56, vasárnap | Bulvár

Magyarokat mentett meg egy görög sárkányszörfös - Videó

Apa és lánya sodródtak el, teljesen kimerültek, de végül megmenekültek.

2025. Július 11. 09:10, péntek | Bulvár

Befejeződött a Magyar Nemzeti Bank aranytartalékának ellenőrzése

Befejeződött a Magyar Nemzeti Bank (MNB) aranytartalékának ellenőrzése; a Magyarországon őrzött 94,73 tonna aranytartalék kifogástalan állapotban van - közölte az MNB csütörtökön a Facebook oldalán.

2025. Július 02. 07:52, szerda | Bulvár

Hőség - Olaszországban munkavégzési korlátozásokat vezettek be a hőség miatt

A rendkívüli hőség miatt tucatnyi olaszországi tartományban a déli óráktól egészen délután közepéig korlátozzák a szabadtéri munkavégzést.