Hírek
2017. December 27. 05:03, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Nem kötelező, de a boltok általában visszaveszik a hibátlan árut

Bár törvény szerint nem lenne kötelező, a boltok általában visszaveszik a hibátlan árut, ha még megvan a számla - mondta Vámos György, az Országos Kereskedelmi Szövetség főtitkára az M1 Híradójának kedden.
Elmondta: a boltok a kialakult gyakorlat szerint akkor vesznek vissza hibátlan árut, ha megvan a vásárlást igazoló számla, és nem sérült a termék.
Abban az esetben, ha az áru hibás, sérült, az eladó nem mérlegelhet, kötelező visszavennie blokk ellenében a terméket, és azt ki kell cserélnie, de a vevő a készpénzes kifizetést is választhatja.
Az M1 Híradója szerint a nagyobb üzletekben karácsony és szilveszter között jelentősen megnő a forgalom, ezért az ügyfélszolgálatokon megerősített ügyeletet tartanak.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 16. 07:15, hétfő | Belföld
A hét elején többfelé lehet zápor, zivatar, majd visszatér a napos, száraz idő
A hét elején többfelé lehet zápor, zivatar és erős szél, majd visszatér a jellemzően napos, száraz idő - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
2025. Június 16. 07:13, hétfő | Belföld
A közel-keleti háború kapcsán is Brüsszel hülyeségeiről beszélt Orbán Viktor
A közel-keleti háború teljesen új helyzetet teremtett, mi pedig nem hagyjuk, hogy az újabb brüsszeli hülyeség árát ismét velünk fizettessék meg.