Hírek
2025. Február 10. 08:07, hétfő |
Külföld
Forrás: MTI
Nem erősítette meg és nem is cáfolta a Kreml az orosz-amerikai elnöki telefonbeszélgetésről szóló bejelentést

Nem erősítette meg és nem is cáfolta a Vlagyimir Putyin orosz és Donald Trump amerikai elnök közötti telefonbeszélgetésről szóló bejelentést vasárnap újságíróknak nyilatkozva Dmitrij Peszkov orosz elnöki szóvivő.
"Annak mértékében, ahogy a washingtoni adminisztráció kibontakoztatja tevékenységét, sokféle kommunikáció zajlik, és ez a kommunikáció különböző csatornákon folyik, és természetesen a kommunikáció sokasága közepette lehet, hogy én személy szerint valamit nem tudok, lehet, hogy valamiről nem értesültem. Tehát az adott esetben sem megerősíteni, sem cáfolni nem tudom (a hírt)" - fogalmazott Peszkov.
Azt, hogy telefonon beszélt Putyinnal, maga Trump mondta a The New York Post című lapnak nyilatkozva. Arról, hogy mikor és hányszor kommunikált orosz hivatali partnerével, nem nyilatkozott az amerikai elnök. Hangot adott benyomásának, hogy Putyin "tényleg nem közömbös" a katonák harctéri halála iránt, és azt mondta, hogy konkrét terve van az orosz-ukrán konfliktus lezárására.
Donald Trump többször is kijelentette, hogy tárgyalásokat akar folytatni az orosz elnökkel. Hasonló készségét január végén Vlagyimir Putyin is megerősítette.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 13. 07:51, hétfő | Külföld
A zárolt orosz vagyoneszközök Ukrajna javára tervezett felhasználásáról tárgyalt a brit kormányfő az ukrán elnökkel
A zárolt orosz állami vagyoneszközök Ukrajna javára tervezett felhasználásáról tárgyalt Keir Starmer brit miniszterelnök Volodimir Zelenszkij ukrán államfővel.
2025. Október 13. 07:48, hétfő | Külföld
A Hamász átadta az első hét izraeli túszt a Nemzetközi Vöröskereszt képviselőinek
A Hamász iszlamista terrorszervezet átadta az izraeli túszok első, hétfős csoportját a Nemzetközi Vöröskereszt képviselőinek a Gázai övezet északi részén.
2025. Október 12. 08:27, vasárnap | Külföld
Ukrajnai háború - Telefonon beszélt Donald Trumppal az ukrán elnök
2025. Október 11. 06:00, szombat | Külföld
Péntek délig visszavonul a megállapodás szerinti vonalakra az izraeli hadsereg Gázában
Izraeli idő szerint péntek délig visszavonul a tűzszüneti megállapodás első szakaszának megállapodása szerinti új vonalakra az izraeli hadsereg a Gázai övezetben - közölte a hadsereg.