Városlista
2026. január 31, szombat - Marcella

Hírek

2015. Szeptember 25. 07:31, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Megújul a 20 ezres

Megújul a 20 ezres

Megújított 20 ezer forintos címletű bankjegyet bocsát ki a Magyar Nemzeti Bank (MNB) szeptember 25-én - derül ki a jegybank elnökének a Magyar Közlönyben csütörtökön közzétett rendeletéből.

A bankjegy mérete nem változik és az előoldali képen továbbra is Deák Ferenc portréja látható, a színe azonban eltér az eddigiektől. A bankjegy előoldala többszínű, az oldal széléig kifutó alapnyomattal és háromszínű képnyomattal készült, amelynek összhatása kékeszöld. Az íriszszerű alapnyomat a bal oldalon található vízjelmező körül, valamint a jobb oldalon narancs, a szövegtükör körül pedig kékeszöld színhatású.

A papír anyagában a bankjegy rövidebb oldalával párhuzamosan futó biztonsági szál található, amelyen az "MNB" felirat és a "20 000" olvasható.

A szövegtükörben, egymás alatti vízszintes sorokban a "20 000" értékjelzés, a "HÚSZEZER FORINT" felirat, a "BUDAPEST 2015" felirat, a bankjegyhamisításért való büntetőjogi felelősségre vonatkozó záradék, valamint a "MAGYAR NEMZETI BANK" felirat olvasható.

Az első húszezrest az MNB 2001-ben bocsátotta ki, amelyet 2009 április 15-től váltotta fel az új, biztonsági elemmel is ellátott bankjegy.

Címkék: 20, 20 ezer, forint, pénz

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 31. 13:00, szombat | Belföld

Soltész Miklós: a béke reményének át kell hatnia gondolatainkat, szívünket és tetteinket

- jelentette ki a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára pénteken a Bács-Kiskun vármegyei Kunszentmiklóson.

2026. Január 31. 12:00, szombat | Belföld

Szijjártó Péter végre megszólalt a Benes-dekrétumok ügyében

Egy szlovákiai magyar politikust elvittek a rendőrök a pozsonyi tüntetésről.

2026. Január 31. 10:40, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: az Audi győri gyára folyamatosan növeli a termelését

Az Audi győri gyára nagyon sikeres, folyamatosan növeli a termelését, és idén új elektromos motortípus gyártását is megkezdik - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a tárca közlése szerint pénteken Budapesten.

2026. Január 30. 07:05, péntek | Belföld

Lantos Csaba: minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben

Minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben, aki valamilyen vezetéken kapja az energiát - közölte Lantos Csaba energiaügyi miniszter csütörtökön a Kormányinfón.