Hírek
2021. Február 25. 10:54, csütörtök |
Belföld
Forrás: infovárosok
Meghosszabbították a korlátozások érvényességét
Március 15-ig továbbra is érvényben maradnak a korábban meghozott korlátozások – jelentette be Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön a kormányinfón.
Beszámolt a járványügy legfrissebb híreiről és a kormány újabb döntéseiről Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter és Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő csütörtökön a kormányinfón.
Gulyás Gergely elmondta, hogy a kormány ismét meghosszabbította a szabályok hatályájának határidejét.
Reméli, hogy a korlátozások utolsó időszakában vagyunk, de fenn kell tartani addig a korlátozásokat, amíg a szakértők ezt javasolják.
A koronavírus harmadik hulláma elérte Magyarországot, és mint hozzátette, a következő hetekben a járványügyi számok biztosan romlani fognak. Kitért arra is, hogy megjelentek az új mutánsok, amik ellen hatékonyak az elérhető vakcinák
"A következő két hét kifejezetten nehéz lesz, ezért a korlátozásokat március 15-ig a jelenlegi szabályokat fenntartja a kormány" - hangsúlyozta a miniszter.
Kitért at oltásokra is, mint elmondta, a következő héten annyi oltást lehet beadni itthon, amennyit eddig összesen.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 15. 07:28, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter minden eddiginél durvább választási beavatkozástól tart Brüsszel részéről
A frissen kiszivárgott iratok is tanúsítják, hogy Brüsszelből minden egyes magyarországi választásba beavatkoznak, most pedig minden eddiginél durvább beavatkozás várható
2026. Január 15. 07:27, csütörtök | Belföld
Petíció elindítását jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök
A \"brüsszeli háborús terv\" finanszírozása elleni petíció elindítását jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök szerdán, a Facebook-oldalára feltöltött videójában.
2026. Január 14. 07:15, szerda | Belföld
A Budapest-Belgrád vasútvonal magyarországi szakaszán megkezdődött a biztosítóberendezések sötétüzeme
2026. Január 14. 07:14, szerda | Belföld
Orbán Viktor: a háború a legfontosabb sorskérdés, ami Magyarország előtt áll
Mindenki látja, hogy a háború a legfontosabb sorskérdés, ami Magyarország előtt áll, és erre a Tisza nem mond semmit - közölte a miniszterelnök kedden a Facebook-oldalán.
