Hírek
2021. Május 12. 10:38, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Meghalt 96 beteg, 905-tel nőtt a fertőzöttek száma
Meghalt 96, többségében idős, krónikus beteg, és újabb 905 magyar állampolgárnál mutatták ki a koronavírus-fertőzést - közölte a koronavirus.gov.hu szerdán,
kiemelve: eddig 4 391 794 embert oltottak be Magyarországon, közülük 2 599 041-en már a második adag vakcinát is megkapták.
A kormányzati portálon azt írták: 793 784-re nőtt a Magyarországon azonosított fertőzöttek száma. Az elhunytaké 28 888-ra, a gyógyultaké 592 440-re emelkedett.
Az aktív fertőzöttek száma 172 456. Kórházban 2974 koronavírusos beteget ápolnak, közülük 361-en vannak lélegeztetőgépen.
Hatósági házi karanténban 18 872-en vannak, a mintavételek száma 5 560 617-re nőtt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!
Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Ruszin-Szendi Romulusz: a katonák döntöttek
2026. Június 22. 10:00, hétfő | Belföld
Háromra emelkedett a tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma
Háromra emelkedett a szombat éjjeli tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma, ketten a helyszínen vesztették életüket, egy ember pedig a kórházban hunyt el.
