Hírek
2021. Június 01. 09:10, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Meghalt 28 beteg, 174-gyel nőtt a fertőzöttek száma
Meghalt 28, többségében idős beteg, és újabb 174 magyar állampolgárnál mutatták ki a koronavírus-fertőzést - közölte a koronavirus.gov.hu kedden,
kiemelve: eddig 5 176 630 embert oltottak be Magyarországon, közülük 3 655 647-en már a második adag vakcinát is megkapták.
A kormányzati portálon azt írták: 804 712-re nőtt a Magyarországon azonosított fertőzöttek száma. Az elhunytaké 29 761-re, a gyógyultaké 703 352-re emelkedett.
Az aktív fertőzöttek száma 71 599. Kórházban 947 koronavírusos beteget ápolnak, közülük 100-an vannak lélegeztetőgépen.
Hatósági házi karanténban 8749-en vannak, a mintavételek száma 5 837 630-ra nőtt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!
Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Ruszin-Szendi Romulusz: a katonák döntöttek
2026. Június 22. 10:00, hétfő | Belföld
Háromra emelkedett a tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma
Háromra emelkedett a szombat éjjeli tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma, ketten a helyszínen vesztették életüket, egy ember pedig a kórházban hunyt el.
