Hírek
2024. Június 15. 08:00, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
Manfred Weber és Magyar Péter a néppárti csatlakozásáról egyeztetett

Manfred Weber, az Európai Néppárt (EPP) elnöke és frakcióvezetője, valamint Magyar Péter, a Tisza Párt alelnöke pénteken Budapesten tárgyalt a párt képviselőinek az EPP frakciójához történő csatlakozásáról, valamint az Európai Parlamentben való együttműködési lehetőségekről - tájékoztatta a párt pénteken közleményben az MTI-t.
Azt írták, hogy a Tisza Párt képviselői az EPP-frakció jövő heti ülésén megerősítik belépési szándékukat, amelyet a frakció elnöke támogatólag fog döntésre előterjeszteni.
A közlemény idézi Magyar Pétert, aki azt mondta, hogy a Tisza Párt konstruktív, a magyar választók érdekeit képviselő módon fog dolgozni a néppárti frakcióban és az EP-ben, hogy "a lehető leghamarabb lezáruljanak azok az eljárások, amelyek akadályozzák az EU-s támogatások Magyarországra érkezését."
"A megbeszélések során ismét egyértelművé vált, hogy ellentétben a kormányzati propaganda által sulykolt hazugsággal, sem az EPP, sem annak frakcióvezetője, Manfred Weber nem háborúpárti" - emelték ki. Úgy fogalmaztak, hogy Manfred Weber megerősítette: a sorkatonaság bevezetésével kapcsolatban a Fidesz által neki tulajdonított kijelentés soha nem hangzott el.
A közlemény kitért arra is, hogy legutóbb öt évvel ezelőtt járt magasrangú néppárti delegáció Magyarországon, ezért a pénteki találkozó Magyar Péter szerint "történelmi jelentőségű, és egy új, gyümölcsöző kapcsolat kezdete".
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 28. 08:40, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: a kínai BYD újabb nagyberuházása 620 új munkahelyet teremt Komáromban
A kínai BYD 32 milliárd forint értékű beruházással új elektromosbusz-gyártó üzemet épít Komáromban, amelynek köszönhetően 620 új munkahely jön majd létre
2025. Június 28. 08:38, szombat | Belföld
E.ON: informatikai átállás miatt késhetnek az MVM Next elszámoló számlái
Az E.ON Hungária Csoport informatikai átállása miatt az MVM Next elszámoló számlái akár 3 hetet is késhetnek - közölte az E.ON és az MVM Next pénteken az MTI-vel.
2025. Június 28. 08:32, szombat | Belföld
Másodfokú hőségriasztás lép életbe hétfőtől
Másodfokú hőségriasztást rendel el a HungaroMet Zrt. előrejelzése alapján az országos tisztifőorvos Magyarország teljes területére hétfő 0 órától július 4., péntek 24 óráig
2025. Június 28. 08:30, szombat | Belföld
Orbán szerint a Vokssal megállították Ukrajna uniós csatlakozását
A Voks 2025 több mint 2 millió szavazatával megállítottuk Ukrajna európai uniós csatlakozását - jelentette ki a miniszterelnök pénteken, a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország című műsorában.