Hírek
2018. Február 14. 19:20, szerda |
Külföld
Forrás: Járai Judit, az MTI tudósítója jelenti:
Lövöldözés volt az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség központjában, egy sebesült
Lövöldözés volt szerda délelőtt a Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) központjában, egy rendőr megsebesült.
A merénylet a marylandi Fort Meade-ben lévő hírszerzési központ egyik kapujánál történt, az NBC televízió által sugárzott légi felvételek tanúsága szerint egy fekete terepjáró hajtott a zárt kapu előtti korlátokba.
A Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) Twitter-bejegyzésben közölte, hogy "uralja a helyzetet", több részletet azonban nem hozott nyilvánosságra, így egyelőre azt sem tudni, hogy ki nyitott tüzet: a terepjáró vezetője vagy a biztonsági őrök. Az NBC televízió információi szerint a sofőrt letartóztatták.
A The Washington Post című lap - Fort Meade rendőrségi szóvivőjére hivatkozva - azt közölte: a lövöldözésben egy rendőr sebesült meg. Őt kórházba szállították, sérülése nem életveszélyes.
Lindsay Walters, a Fehér Ház szóvivője közleményben jelentette be, hogy Donald Trump elnököt tájékoztatták az incidensről. Hasonlóképpen tájékoztatták Kirstjen Nielsen belbiztonsági minisztert is.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 20. 14:00, péntek | Külföld
Iráni konfliktus - Hetekig elhúzódó harcokra számítanak Izraelben
Az izraeli hadsereg helyzetértékelése szerint még több hétig eltarthat az Irán és a Hezbollah elleni háború.
2026. Március 20. 06:54, péntek | Külföld
Donald Trump: az Egyesült Államok nem készül szárazföldi erőket küldeni Iránba
Donald Trump szerint az Egyesült Államok nem készül szárazföldi erőket küldeni Iránba - az amerikai elnök erről csütörtökön beszélt a Fehér Házban.
