Hírek
2017. December 21. 19:07, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Letiltotta Orangeways honlapot a GVH

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) ideiglenes intézkedésként megtiltotta a www.orangeways.com honlapon a személyszállításra vonatkozó kereskedelmi gyakorlat folytatását.
A GVH emellett kötelezte az orangeways márkanév alatt kereskedelmi tevékenységet végző vállalkozásokat, hogy az erre vonatkozó tartalmat töröljék a honlapjukról.
A GVH az MTI-hez csütörtökön eljuttatott közleményében ismerteti: a főhatóság versenyfelügyeleti eljárást folytat az orangeways márkanév alatt kereskedelmi gyakorlatot folytató vállalkozásokkal szemben, mert feltételezhető, hogy ezek a cégek tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatot folytattak, illetve valósítanak meg a fogyasztókkal szemben.
Közölték: a rendelkezésre álló adatok szerint ezek a vállalkozások egyebek mellett nem rendelkeznek az előírt engedélyekkel. Az eljárás alá vont vállalkozások kereskedelmi gyakorlatukat elsődlegesen a www.orangeways.com honlapon keresztül végzik, a fogyasztók itt tudnak helyet foglalni a különböző buszjáratokra és a honlapon vásárolhatják meg a jegyeiket is.
A közlemény szerint a GVH a versenyfelügyeleti eljárás során megállapította, hogy az ideiglenes intézkedés elrendelésének feltételei fennállnak, és a fogyasztói panaszok, illetve a különböző hatóságok jogerős intézkedései alapján megalapozottan valószínűsíthető a jogsértő kereskedelmi gyakorlat. Emellett a kereskedelmi gyakorlat folytatása veszélyeztetné a gazdasági versenyt - fűzték hozzá.
A GVH szerint az intézkedés halaszthatatlan volt, mivel a fogyasztók további anyagi veszteségeinek elkerülését más módon nem tudták biztosítani.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 17. 07:33, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Amerika feloldja a vízummentességi korlátozásokat a magyar állampolgárok előtt
Szeptember 30-tól az Egyesült Államokban feloldják a vízummentességi program korlátozásait minden magyar állampolgár előtt, ami újabb komoly eredmény Donald Trump elnök hivatalba lépése óta
2025. Szeptember 17. 07:31, szerda | Belföld
Orbán Viktor: egy korszak véget ért
Annak a korszaknak vége van, amikor azt tudtuk mondani, hogy tőlünk nyugatra minden jó, és semmi mást nem kell csinálni, mint lemásolni azt, ami ott történik
2025. Szeptember 17. 07:29, szerda | Belföld
KSH: a bruttó átlagkereset 693 700 forint volt, 9,0 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit
Júliusban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 693 700, a nettó átlagkereset 479 500 forint volt.
2025. Szeptember 17. 07:27, szerda | Belföld
OKF: a fűtési szezon közeledtével érdemes próbafűtést végezni
A közelgő fűtési szezon előtt, még a hidegebb időjárás beállta előtt érdemes otthon próbafűtést végezni, amelynek során időben kiderülhetnek az esetleges meghibásodások, és el lehet végeztetni a szükséges javításokat