Hírek
2018. November 20. 10:30, kedd |
Külföld
Forrás: mti
Kisiklott egy személyvonat Barcelona közelében, vannak áldozatok
Kisiklott egy személyvonat kedden Barcelona közelében, a rendőrség közlése szerint a balesetben egy ember meghalt, és legalább öten könnyebben megsérültek.
A Terrassa és Manresa városok között közlekedő járaton 131-en utaztak, amikor a baleset bekövetkezett, és a hat vagonból kettő kisiklott.
Az első szakvélemény szerint földcsuszamlás okozhatta a balesetet, és ennek okaként az elmúlt napok heves esőzéseit valószínűsítik.
Montse Font, a barcelonai polgári védelem szóvivője a spanyol közszolgálati televízió reggeli műsorában elmondta: a tűzoltóknak sikerült mindenkit kimenekíteniük a vonatokból, de még többen orvosi vizsgálatra várnak.
Megerősítette, hogy a balesetben az egyik utas veszítette életét.
Az érintett vasúti szakaszon szünetel a forgalom.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 03. 16:00, hétfő | Külföld
Hőség - Olaszország majdnem minden térségében vörös kód van érvényben
Olaszország majdnem minden részén a legmagasabb fokozatú riasztás van érvényben a negyven fokos hőség miatt augusztus első vasárnapján.
2026. Augusztus 03. 15:00, hétfő | Külföld
Ceuta - A spanyol hatóságok eddig 72 holttestet emeltek ki a tengerből
A spanyol hatóságok eddig 72 holttestet emeltek ki a tengerből Ceutánál- közölte Miguel Ángel Pérez Triano, az észak-afrikai autonóm spanyol város kormánymegbízottja vasárnap.
2026. Július 30. 14:00, csütörtök | Külföld
Iráni konfliktus - Az Egyesült Államok újra támadja Iránt
Az Egyesült Államok újabb légitámadást indított Irán ellen - közölte a Középső Parancsnokság (CENTCOM) szerdán.
2026. Július 30. 13:00, csütörtök | Külföld
Rekordalacsony a Dráva Eszéknél, hajóroncsokat és rég elfeledett maradványokat tárt fel a meder
Történelmi mélypontra süllyedt a Dráva vízállása Eszéknél: kedden mínusz 186 centimétert mértek, ami a helyi mérőállomás eddigi legalacsonyabb értéke.
