Hírek
2011. Augusztus 06. 14:25, szombat |
Belföld
Forrás: OrientPress
Kártyás fizetés a Szigeten – erre is kíváncsi a NAV
A korábbi évekhez hasonlóan az idén is végez ellenőrzéseket a Hajógyári-szigeten a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzügyőr csoportja.
A revizorok főként a kereskedőket és a szolgáltatást nyújtókat keresik fel – látogatásaik során pedig a Sziget kártyás fizetési rendszerét is vizsgálják.
Az idei fesztiválon új fizetési mód, a Pay-Pass kártyás készpénzkímélő rendszer mutatkozik be, melynek bevezetése előtt az adóhivatal munkatársai többször is egyeztettek a szervezőkkel. Fontos tudni, hogy ez a fizetési mód nem mentesíti a kereskedőket a számla vagy nyugtaadás kötelezettsége alól. A korábbi évek tapasztalatai egyébként azt mutatják, hogy a Sziget-fesztiválon évről évre javul az adózási fegyelem.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal azonban nemcsak hatóságként, hanem kiállítóként is jelen lesz a Hajógyári-szigeten. A Múzeumi Negyedben a fesztiválozók nem csupán a Pénzügyőr- és Adózástörténeti Múzeum legérdekesebb darabjait láthatják, hanem játékos vámvizsgálaton is részt vehetnek, sőt egy fénykép erejéig pénzügyőr egyenruhát is ölthetnek - írja közleményében a NAV.
OrientPress Hírügynökség
Kép: OrientPress Hírügynökség /archívum
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 10. 09:01, szombat | Belföld
Meteorológia: életveszélyes rámenni a Balaton jegére
A Balaton jegét vastag hóréteg borította be pénteken, ami visszafogja majd a jégképződést, így továbbra is életveszélyes rámenni a tó jegére - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán pénteken.
2026. Január 10. 09:00, szombat | Belföld
MÁV-csoport: hosszabb menetidő a vonat- és a buszközlekedésben
A télies útviszonyok, illetve az esetleges váltóállítási problémák miatt országszerte hosszabb menetidővel közlekednek szombaton is a Volán-buszok és a vonatok, kimaradó járatokra is kell számítani
2026. Január 09. 08:00, péntek | Belföld
Kemény fagyokkal zárul a hét
Akár mínusz 12 Celsius-foknál is hidegebb éjszakai fagyok várhatók a hétvégén, és nappal is országos fagyra kell készülni.
2026. Január 09. 07:59, péntek | Belföld
Mávinform: az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást az időjárás
Péntek hajnalban az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást a téli időjárás, a többi vonalon azonban folyamatos a közlekedés - közölte a Mávinform pénteken korán reggel a honlapján.
