Városlista
2025. szeptember 17, szerda - Zsófia

Hírek

2012. Január 09. 07:43, hétfő | Belföld
Forrás: mno.hu

Kartelleztek a vasúti cégek?

Kartelleztek a vasúti cégek?

Milliárdos büntetéssel fenyeget több magyar és egy osztrák állami tulajdonú vasúti kargócéget egy váratlanul újjáéledt versenyhivatali eljárás. A GVH versenytanácsa hamarosan tárgyalja az ügyet.

Január 19-én tárgyalja a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) versenytanácsa a 3/2008 ügyszámon indult eljárást. Mivel folyamatban lévő ügyről van szó, további információt nem áll módunkban adni – ezt a választ adta a hatóság a Magyar Nemzetnek arra a kérdésre, valóban folytatódik-e a milliárdos büntetést kilátásba helyező eljárás az állami tulajdonú magyar és osztrák kargócégekkel szemben.

A GVH szerint a vállalkozások erőfölényükkel visszaéltek és kartelleztek. Ezen kívül még azt is valószínűsítették, hogy a MÁV és a MÁV Cargo – kihasználva kizárólagos jogosultsági pozícióikat – befolyásolták az ukrán–magyar határkeresztező vasúti áruforgalom piaci versenyét.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország minden támadás ellenére felgyorsítja a Paks II. atomerőmű építését

Magyarország minden támadás, minden akadályozási kísérlet ellenére felgyorsítja a paksi bővítést, így a következő évtized elejére működésbe is léphetnek az új atomerőművi blokkok -

2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld

Balatoni Katalin: a magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot

A magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot, azonban abban biztosak lehetünk, hogy a tudásuk így is nemzetközi szinten kiemelkedő

2025. Szeptember 16. 07:41, kedd | Belföld

Orbán Viktor szerint a barbarizmus vert gyökeret Svédországban

Barbarizmus vert gyökeret Európa egyik legnagyobb nemzetének hazájában, Svédországban a hagyományos értékek elhagyása, a józan ész mellőzése és a gyenge kormányzás következtében - írta Orbán Viktor az X-en hétfőn.