Városlista
2025. június 30, hétfő - Pál

Hírek

2012. Február 13. 13:49, hétfő | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Ha túl sokat eszünk, feledékenyebbek leszünk

Ha túl sokat eszünk, feledékenyebbek leszünk

Kutatók kapcsolatot fedeztek fel a túlzott kalória-bevitel és a feledékenység között.

Szerintük a túl sok ételtől kétszer akkora eséllyel alakulhat ki MCI, mint az alacsony kalóriatartalmú étrendtől. Az enyhe kognitív zavar (MCI) a demencia egyik korai jele lehet.

Brit Alzheimer kutatók korábban azt mondták: az egészséges életmód segíthet megakadályozni a demencia kialakulását. Az enyhe kognitív zavart akkor kezdték mélyebben tanulmányozni, amikor rájöttek: ez segíthet megjósolni kinél alakul ki a jövőben olyan elbutulás, mint az Alzheimer.

A Mayo Klinika kutatócsapata az USA-ban 1233 70 és 89 év közötti embernél figyelte meg az étkezés hatását. Senkinek nem volt demenciája, de 163-at enyhe kognitív zavarral diagnosztizáltak - írja a BBC.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 30. 07:36, hétfő | Belföld

Nagy István: ingyen biztosítja a kormány a gazdáknak az öntözővizet

A kormány ingyenesen biztosítja a gazdák számára az öntözővizet azzal, hogy mintegy 10 milliárd forintnyi összegben átvállalja a vízdíj árának megfizetését a gazdálkodóktól

2025. Június 30. 07:36, hétfő | Belföld

Pride - Orbán Balázs: az ellenzék nyíltan azonosult egy olyan ideológiával, amelyet a magyarok többsége elutasít

A szombati Pride-on a teljes ellenzék felsorakozott a szivárványos zászló mögé, és ezzel nyíltan azonosult egy olyan ideológiával, melyet a magyar társadalom többsége elutasít

2025. Június 30. 07:35, hétfő | Belföld

Hőség - Meteorológia: extrém erős UV-B sugárzás várható hétfőn az országban

Extrém erős UV-B sugárzás várható hétfőn az országban - közölte a HungaroMet Zrt.

2025. Június 30. 07:33, hétfő | Belföld

Szijjártó Péter: az amerikai kormányzat feloldotta a paksi bővítéssel kapcsolatos szankciókat

Az amerikai kormányzat feloldotta a paksi atomerőmű bővítésével kapcsolatos szankciókat, amelyeket még a Magyarországra ellenségként tekintő, Joe Biden vezette előző adminisztráció léptetett életbe