Hírek
2015. Július 02. 11:15, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Gyorsulnak a bankok közti napközbeni átutalások
Szeptember 7-től a bankok közötti napközbeni átutalások a jelenlegi 2 óra helyett átlagosan 1 óra alatt íródnak jóvá az ügyfelek bankszámláin, miután az elszámolási ciklusok száma 5-ről 10-re nő.
Közölte az átutalási rendszert működtető GIRO Zrt. csütörtökön az MTI-vel. További változás lesz, hogy az este vagy éjszaka benyújtott átutalásokat a GIRO Zrt. másnap reggel egy órával korábban juttatja el a címzettekhez, így az átutalt összegek már a bankfiókok nyitásakor az ügyfelek rendelkezésére fognak állni. Délután pedig fél órával meghosszabbodik az átutalási megbízások napközbeni benyújtására rendelkezésre álló időszak.
A GIRO Zrt. 2012. július 2-án indította el a napközbeni átutalásokat kezelő InterGIRO2 rendszert, amely az elmúlt három évben 480 millió bankközi átutalást hajtott végre 188 ezer milliárd forint értékben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 03. 10:00, hétfő | Belföld
Hőség - Gajdos László: 10-20 településen problémás a vízellátás
Jelenleg az egész országban biztosított az ivóvízszolgáltatás, 10-20 településen lehetnek problémák, de azokat folyamatosan kezelik - közölte az élő környezetért felelős miniszter vasárnap Facebook-oldalán.
2026. Augusztus 03. 09:04, hétfő | Belföld
Megnyílt az AMKA 33. országos nyári–őszi kiállítása Gödöllőn
Megnyílt A Magyar Kézművességért Alapítvány (AMKA) 33. országos nyári–őszi kiállítása a gödöllői Művészetek Házában.
2026. Augusztus 03. 07:19, hétfő | Belföld
Forsthoffer Ágnes egyeztetésre hívja a kormány és a parlamenti pártok vezetőit
2026. Augusztus 03. 06:00, hétfő | Belföld
Hétvégéig marad a forróság, enyhülés szombattól jöhet
Hétvégéig marad a forróság, néhány Celsius-fokos enyhülés csak szombattól jöhet - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
