Hírek
2013. Április 18. 10:36, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Filmet nézhetnek a betegek, miközben műtik őket

Filmet nézhetnek a betegek egy brit kórházban, miközben műtik őket. A Dirty Dancing a sláger.
A peterboroughi városi kórház szolgál ezzel a szórakoztatással. A betegek a filmen kívül kapnak helyi érzéstelenítést is, pattogatott kukoricát viszont nem. Hogy mit néznek, maguk választhatják ki a kórház filmtárából. A jelenlegi állás szerint a Piszkos tánc - Dirty Dancing - című amerikai film áll a népszerűségi toplista élén, jóllehet a közönség döntően idősekből áll. A műtő nem harsog a filmtől, a beteg fejhallgatón át kapja a hangot, így a személyzetet nem zavarja a mozizás.
"A filmek segítenek a betegeknek az ellazulásban, és végeredményként gyorsabb a gyógyulás" - mondta a kórház szóvivője.
A módszert elsősorban olyan idős betegeknél alkalmazzák, akiknek az altatása kockázatosabb az átlagosnál. A Dirty Dancing mellett azért népszerű a korosztályhoz passzolóbb A muzsika hangja (The Sound of Music) című zenés film is - adta hírül a BBC.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 07. 06:00, szerda | Belföld
OGY - Benyújtotta a 2026. évi költségvetési törvényjavaslatot a nemzetgazdasági miniszter
Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter benyújtotta a 2026. évi költségvetési törvényjavaslatot kedden Budapesten az Országgyűlésnek. A javaslatot Kövér László, az Országgyűlés elnöke vette át.
2025. Május 07. 06:00, szerda | Belföld
Nagy István: zajlik az érintett telepek teljes mentesítése és ha nem lesz újabb fertőzés, akkor heteken belül feloldhatják a korlátoz
2025. Május 07. 06:00, szerda | Belföld
NGM: a hazai üzemanyagárak jelentősen kedvezőbbek a szomszédos országok átlagánál
A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legfrissebb adatai alapján Magyarországon az üzemanyagárak áprilisban is érdemben kedvezőbbek maradtak a szomszédos országok átlagánál
2025. Május 07. 06:00, szerda | Belföld
Árréskorlátozást vezetne be a kormány a háztartási cikkeket árusító boltokra
A kormány szerdán tárgyalhatja, csütörtökön pedig várhatóan elfogadhatja azt az előterjesztést, amely árréskorlátozást vezetne be a háztartási cikkeket árusító boltokban május közepétől szeptember elejéig