Városlista
2025. november 3, hétfő - Győző

Hírek

2021. November 20. 16:05, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Februárban érkezik a családi adóvisszatérítés

Februárban érkezik a családi adóvisszatérítés

Februárban érkezik a családi adóvisszatérítés, amelynek összege elérheti szülőnként az akár 800 ezer forintot is - mondta a Fidesz kommunikációs igazgatója a szombaton az MTI-hez eljuttatott videonyilatkozatában.

Hollik István kiemelte, a kormány összességében 600 milliárd forintot utal így vissza a gyermekes családoknak. "Ezt a hatalmas összeget is a gazdasági növekedésnek köszönhetően tudjuk odaadni a gyermekes családoknak" - húzta alá a politikus.

Hozzátette, ha a Gyurcsány-Márki-Zay-féle baloldalon múlna, akkor a családi adóvisszatérítés sem lenne. "Nemcsak azért nem lenne, mert a baloldal alkalmatlan megteremteni a gazdasági, pénzügyi hátterét egy ekkora adócsökkentésnek, hanem azért sem lenne, mert a baloldal elsorvasztaná a családi támogatásokat és inkább adókat emelne" - fogalmazott a Fidesz kommunikációs igazgatója, hozzátéve, hogy ezt tették, amikor 2002 és 2010 között kormányon voltak.

Hollik István szerint a baloldal 2010 óta következetesen támadja a bevezetett családtámogatásokat és adócsökkentéseket, egyik ilyen lépést sem támogatták a Parlamentben.

Hozzátette, hogy Gyurcsány Ferenc, a Demokratikus Koalíció elnöke ésszerűtlennek és elvetemültnek nevezte a családi adóvisszatérítést és perverz újraelosztásnak tartja a gyermekek után járó családi adókedvezményt is.

"Tehát miközben a baloldal a magyar gyermekes családoktól sajnálja a támogatásokat, a migránsokat ezzel ellentétben tárt karokkal várják és el is tartanák őket magyar adófizetői forintokból" - hangsúlyozta a politikus, leszögezve, hogy a Fidesz viszont úgy gondolja, Magyarországnak nem a múlt politikájához kell visszatérnie, hanem előre kell mennie, ezért nem szabad hagyni, hogy a Gyurcsány-Márki-Zay-féle baloldal veszélybe sodorja a családi adóvisszatérítést.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 03. 07:16, hétfő | Belföld

Esővel és lehűléssel kezdődik november első hete, majd száraz, nyugodt idő várható

Esővel és lehűléssel kezdődik november első hete, majd keddtől már nyugodt, csendes őszi idő várható csapadék nélkül.

2025. November 02. 08:40, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 44. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2025. November 02. 08:37, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: Donald Tusk újabb támadást indított Magyarország ellen

Donald Tusk újabb támadást indított Magyarország ellen - közölte Orbán Viktor miniszterelnök szombaton a Facebook-oldalán.