Városlista
2026. január 14, szerda - Bódog

Hírek

2015. Október 10. 05:00, szombat | Belföld
Forrás: MTI - fotó: zoobudapest.com

Előkelő helyen áll a Fővárosi Állat- és Növénykert Európában

Előkelő helyen áll a Fővárosi Állat- és Növénykert Európában

Többek közt a londoni, a párizsi és a madridi állatkertet is megelőzve a 14. helyre rangsorolták a Fővárosi Állat- és Növénykertet az egymillió feletti látogatószámmal rendelkező európai állatparkok között.

Az eredményről Hanga Zoltán, az állatkert szóvivője számolt be az M1 aktuális csatorna pénteki műsorában. Anthony Sheridan független állatkerti szakértő alapítványa Európa százharminc állatkertjét vizsgálta meg három, a látogatók száma szerinti csoportba osztva, negyven szempont alapján.

A minősítési rangsor szerint az egymillió látogató fölötti kategóriában Bécs lett az első, az ezen a listán szereplő egyetlen magyar állatpark, a Fővárosi Állat- és Növénykert a 14. lett.

A negyven szempont alapján szelektáló listára már felkerülni is nagy dicsőség, ráadásul a különböző kategóriákban összesen több magyar intézmény, a budapesti mellett a veszprémi, a nyíregyházi és a szegedi állatkert is szerepel - mondta el Hanga Zoltán, kiemelve, hogy a Nyíregyházi Állatpark a 250 ezer és 500 ezer közötti látogatói kategóriában a dániai Aalborg és Odense állatkertjeivel együtt azonos pontszámmal az első helyen végzett.

A rangsor kialakításánál a zsűri figyelembe veszi többek között az állatkertek gyűjteményének méretét és minőségét, bemutatásának mikéntjét, a fajtamentő programokban való részvételt és azt, hogy az intézmény milyen mértékben vállal oktatási feladatokat.

A 2016-ban fennállása 150. évfordulóját ünneplő Fővárosi Állat- és Növénykert hamarosan idei egymilliomodik látogatóját köszöntheti. "Ez az egyetlen olyan hely Magyarországon, ahol ez megtörténhet, hiszen ez az ország egyetlen egymillió feletti látogatottságú intézménye" - fejtette ki Hanga Zoltán.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 14. 07:14, szerda | Belföld

Orbán Viktor: a háború a legfontosabb sorskérdés, ami Magyarország előtt áll

Mindenki látja, hogy a háború a legfontosabb sorskérdés, ami Magyarország előtt áll, és erre a Tisza nem mond semmit - közölte a miniszterelnök kedden a Facebook-oldalán.

2026. Január 14. 07:13, szerda | Belföld

Navracsics Tibor: az önkormányzati reform egyik alapvető fontosságú kérdése a szolidaritási hozzájárulás

Az önkormányzati reform egyik alapvető fontosságú kérdése a szolidaritási hozzájárulás - mondta a közigazgatási és területfejlesztési miniszter kedden a Facebook-oldalán közzétett videóban.

2026. Január 14. 07:12, szerda | Belföld

A köztársasági elnök április 12-re tűzte ki az országgyűlési választás időpontját

A köztársasági elnök április 12-re tűzte ki az országgyűlési választás időpontját - közölte a Sándor-palota kedden az MTI-vel.