Városlista
2025. május 4, vasárnap - Mónika

Hírek

2021. Február 12. 18:08, péntek | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Elkezdték az oltást Bosznia-Hercegovinában

Elkezdték az oltást Bosznia-Hercegovinában

Elkezdődött a koronavírus elleni oltások beadása Bosznia-Hercegovinában pénteken, a legelső vakcinákat az ország többségében szerbek lakta részének egészségügyi dolgozói kapják meg

- közölte a Banja Luka-i RTRS közszolgálati televízió. A boszniai Szerb Köztársaságban egyelőre csak az orosz Szputnyik V védőoltás érhető el. A térségben Szerbia, Horvátország és Albánia után Bosznia-Hercegovina a negyedik ország, ahol megkezdődött a vakcinák beadása.

A regisztrált koronavírus-fertőzöttek száma péntekre Szerbiában kétezerrel 415 943-ra, Koszovóban 344-gyel 63 433-ra, Észak-Macedóniában 416-tal 96 170-re, Montenegróban 584-gyel 67 441-re, Bosznia-Hercegovinában pedig 427-tel 125 176-ra növekedett.

A járvány halálos áldozatainak száma Szerbiában az utóbbi 24 órában 15-tel 4183-ra, Koszovóban kettővel 1534-re, Észak-Macedóniában héttel 2966-ra, Montenegróban nyolccal 869-re, Bosznia-Hercegovinában pedig 15-tel 4858-ra nőtt.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 03. 08:08, szombat | Külföld

A horvát kormány újabb árintézkedésről fogadott el határozatot

A horvát kormány pénteken újabb árintézkedésről fogadott el határozatot a fogyasztók nagyobb védelme és a jobb átláthatóság érdekében - közölte Ante Susnjar gazdasági miniszter a kabinet ülését követően.

2025. Május 02. 09:43, péntek | Külföld

Fehér Ház: teljes mértékben az együttműködésen alapul az amerikai-ukrán ásványkincs-kitermelést érintő partnerség

Az amerikai elnöki hivatal csütörtökön adott ki összefoglalót a szerdán aláírt szerződésről.

2025. Május 01. 08:39, csütörtök | Külföld

Közúti híd épül az orosz-észak-koreai határon

A Tumannaja folyón átívelő közúti híd építése kezdődött meg szerdán Oroszország és Észak-Korea határán.

2025. Április 30. 07:54, szerda | Külföld

Londoni elemzők: jelentősen lassítja a globális növekedést a vámháború

Londoni makrogazdasági elemzők szerint a korábban vártnál jóval lassabb növekedésre lehet számítani az idén fejlett és a feltörekvő gazdaságokban, köztük Kínában az eszkalálódó vámháború miatt.