Hírek
2018. Október 16. 13:44, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Elítéltek egy drogdíler családot és társaikat Siklóson
Bűnszövetségben elkövetett új pszichoaktív anyaggal visszaélés miatt ítélt nem jogerősen többéves börtönbüntetésre egy négytagú családot a siklósi bíróság, két társukra pedig felfüggesztett szabadságvesztést szabtak ki
– közölte kedden a Pécsi Törvényszék az MTI-vel. A közlemény szerint az egymással élettársi viszonyban álló első- és másodrendű vádlottat három év hat hónap, gyermekeiket, a harmad- és negyedrendű vádlottat pedig két és fél év, illetve két év börtönbüntetéssel sújtotta a bíróság. Az ötöd- és hatodrendű vádlottak szabadságvesztésének végrehajtását három év próbaidőre felfüggesztették. Őket egy év tíz hónap, valamint másfél éves börtönbüntetésre ítélték. A vádlottakat egyúttal kötelezték a több mint 2,3 millió forintos bűnügyi költség megfizetésére.
A tényállás szerint az első- és másodrendű vádlottak nem rendelkeztek jövedelemmel, ezért 2013 előtt megállapodtak, hogy Siklóson és környékén kábítószert árulnak gyerekeik segítségével.
A Bajáról beszerzett drogot egygrammos csomagokba csomagolták, majd Siklóson és környékén, Magyarbólyban, Villányban, illetve Beremenden háromezer forintért árulták – derült ki a törvényszéki összegzésből.
Mivel az elsőrendű vádlottnak nem volt vezetői engedélye, ezért az ötöd-, majd később a hatodrendű vádlottakat is megkérte, hogy szállítsák őt.
Az ítélet ellen az első- és másodrendű vádlott fellebbezett, az ügyész és a negyed-, valamint az ötödrendű vádlott a fellebbezés bejelentésére három napot tartott fenn, míg a harmad- és hatodrendű vádlottak tudomásul vették a határozatot. A bíróság ítélete tehát nem jogerős.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 31. 13:00, szombat | Belföld
Soltész Miklós: a béke reményének át kell hatnia gondolatainkat, szívünket és tetteinket
- jelentette ki a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára pénteken a Bács-Kiskun vármegyei Kunszentmiklóson.
2026. Január 31. 12:00, szombat | Belföld
Szijjártó Péter végre megszólalt a Benes-dekrétumok ügyében
Egy szlovákiai magyar politikust elvittek a rendőrök a pozsonyi tüntetésről.
2026. Január 31. 10:40, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: az Audi győri gyára folyamatosan növeli a termelését
Az Audi győri gyára nagyon sikeres, folyamatosan növeli a termelését, és idén új elektromos motortípus gyártását is megkezdik - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a tárca közlése szerint pénteken Budapesten.
2026. Január 30. 07:05, péntek | Belföld
Lantos Csaba: minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben
Minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben, aki valamilyen vezetéken kapja az energiát - közölte Lantos Csaba energiaügyi miniszter csütörtökön a Kormányinfón.
