Hírek
2017. Február 15. 14:28, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Egy iskola mellett termesztett drogot egy marcali férfi
Három és fél év szabadságvesztéssel sújtotta a Kaposvári Törvényszék azt a férfit, aki éveken keresztül egy marcali általános iskola szomszédságában termesztett marihuánát - tájékoztatta a bíróság az MTI-t szerdán.
Az elsőfokú, nem jogerős ítéletről szóló közlemény szerint a férfi a háza udvarán "saját használatra" nevelte, szüretelte, dolgozta fel és tárolta a hibrid kendernövényeket, elkövetve ezzel a kábítószer birtoklásának bűntettét.
Az ügyészség korábbi közlése szerint a 27 éves férfinál tavaly ősszel 59, 2-3 méter magas növényt foglaltak le.
Az ítélet ellen vádlott és védője enyhítésért fellebbezett, így az ügy a Pécsi Ítélőtáblán folytatódik.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: átlátható környezetet teremtünk a vállalatoknak
Átlátható és korrupcióellenes környezetet teremt a kormány minden vállalatnak, azt szeretné, ha minél több befektető jönne Magyarországra Bajorországból is - mondta Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten.
2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld
Figyelemmel kíséri a kassai roma családok áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi hivatala
Figyelemmel kíséri a két kassai cigány család áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi megbízottjának hivatala, ellenőrzi az információkat, és azok kiértékelése után nyilatkozat kiadását tervezi
2026. Július 31. 06:33, péntek | Belföld
Hőség - Fokozódik a kánikula a hétvégén
Fokozódik a kánikula a hétvégén, a legmelegebb órákban 40 Celsius-fok is lehet, miközben a hajnalok sem hoznak felfrissülést - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből.
2026. Július 31. 06:00, péntek | Belföld
Hőség - Kapitány István: Paks leállítása nem veszélyhelyzet
A paksi atomerőmű leállítása nem veszélyhelyzet, minden lépés a legszigorúbb biztonsági előírások szerint, előre kidolgozott rend alapján történik
