Városlista
2026. augusztus 3, hétfő - Hermina

Hírek

2024. Január 16. 08:18, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Egy hétre leáll a termelés az esztergomi Suzuki gyárban

Egy hétre leáll a termelés az esztergomi Suzuki gyárban

Leáll a termelés egy hétre a Magyar Suzuki esztergomi gyárában január 15-21. között - tájékoztatta a cég kommunikációs vezetője az MTI-t hétfőn.

Bonnár-Csonka Zsuzsanna közölte: az intézkedés oka az, hogy késik a Japánban gyártott motorok beérkezése a hazai gyártású S-Cross és Vitara modellekhez, mivel a Vörös-tenger térségében sorozatos támadások érik a kereskedelmi hajókat.

A kommunikációs vezető jelezte: a hajók a jövőben alternatív útvonalon közlekednek, ezért a tervek szerint január 22-én újraindulhat a termelés a Suzuki csoport egyetlen európai üzemében.

A Magyar Suzuki Zrt. esztergomi gyárában a Suzuki Vitara és S-Cross modelljét gyártják. 2022-ben 129 022 autót gyártottak, 2023-ban az év közepén nyilvánosságra hozott terv szerint 168 ezret. A termelés túlnyomó részét exportálják több mint 100 országba.

Címkék: esztergom, suzuki, termelés

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 03. 06:00, hétfő | Belföld

Hétvégéig marad a forróság, enyhülés szombattól jöhet

Hétvégéig marad a forróság, néhány Celsius-fokos enyhülés csak szombattól jöhet - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.

2026. Augusztus 03. 06:00, hétfő | Belföld

Kapitány István: 700 megawattal kevesebbet fogyasztottak a csúcsidőszakban a magyarok

Vasárnap este 19 órakor, a csúcsidőszakban 5700 megawatt volt az ország terhelése a tervezett 6400 helyett, így 700 megawattal fogyasztottak kevesebbet a magyarok - jelentette be a miniszter a Facebook-oldalán.

2026. Augusztus 02. 13:00, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 31. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki: