Hírek
2016. Május 17. 11:23, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Beteget vert egy ápoló egy borsodi kórházban
Agresszíven viselkedő beteget ütött meg egy ápoló Borsod-Abaúj-Zemplén megyében, a páciens súlyosan megsérült, az ápoló ellen eljárás indult
- közölte a megyei főügyészség az MTI-vel kedden. Sajtóhírek szerint az eset a miskolci megyei kórházban történt.
A vádhatóság tájékoztatása szerint egy ittas, agresszív nőt vittek kórházba. Az asszony folyamatosan csapkodott, ellenkezett, szidalmazta a kórházi személyzetet, az egyik nővért pedig - kapálózás közben véletlenül -, úgy megrúgta, hogy vérezni kezdett az orra.
Miután orvosi ellátása befejeződött, az elkülönítő helyiségben helyezték el a beteget. Az orvos utasítására, az egészségügyről szóló törvény alapján, ön- és közveszélyes állapota miatt a kerekesszékhez kötözték a nő kezeit - olvasható a közleményben.
Az asszony később szállítás közben ismét agresszíven viselkedett, és megpróbált a kötözésből kiszabadulni. Az őt kísérő 23 éves ápoló ekkor háromszor arcon és fejen ütötte. Az ütésektől a nő orra és arccsontja eltört.
Az ügyészség védekezésre képtelen személy sérelmére elkövetett súlyos testi sértés bűntette miatt emelt vádat a 23 éves férfi ellen - közölte a vádhatóság.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 24. 15:26, szerda | Belföld
Benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot
A Tisza Párt parlamenti képviselője, Melléthei-Barna Márton kedd este benyújtotta azt a törvényjavaslatot, amely az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát készíti elő.
2026. Június 24. 11:20, szerda | Belföld
Az NKFH országos vizsgálatot indít az edzőtermek általános szerződési feltételeinek ellenőrzésére
A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos témavizsgálatot indít az edzőtermeket üzemeltető vállalkozások által alkalmazott általános szerződési feltételek fogyasztóvédelmi szempontú ellenőrzésére
2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld
Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán
Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.
2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld
V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért
A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.
