Hírek
2020. Május 12. 08:37, kedd |
Belföld
Forrás: infovárosok / illusztráció: pixabay
Bajba jutott lány után ugrott egy rendőr a Dunába
Soron kívül elismerésben és jutalomban részesült a két rendőr.
A XIII. kerületi Rendőrkapitányság két rendőre hétfőn délelőtt autóval járőrözött a Margit-szigeten, amikor észrevettek egy lányt a vízben, aki a hajójába kapaszkodott és segítségért kiáltott. Gyöngyösi Veress Anett főtörzsőrmester és Mátrai György zászlós azonnal a bajbajutott lány segítségére sietett – közölte a rendőrség oldalán.
Mátrai György az egyenruháját levette és beúszott a Dunába a lányért, aki körülbelül 50 méterre a parttól a vízben sodródott. A járőr a 17 éves sportolót és a hajóját is kihúzta a partra.
A fiatal lány szkiff hajójával edzésen volt, amikor eddig még tisztázatlan körülmények között a vízbe borult. A teljesen átfagyott diáklányt a rendőrök beültették a szolgálati autóba, és a XIII. kerületi Rendőrkapitányságra vitték, ahol meleg teát adtak neki, majd értesítették a szüleit.
Terdik Tamás Budapest rendőrfőkapitánya soron kívül elismerésben és jutalomban részesítette a két rendőrt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: átlátható környezetet teremtünk a vállalatoknak
Átlátható és korrupcióellenes környezetet teremt a kormány minden vállalatnak, azt szeretné, ha minél több befektető jönne Magyarországra Bajorországból is - mondta Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten.
2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld
Figyelemmel kíséri a kassai roma családok áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi hivatala
Figyelemmel kíséri a két kassai cigány család áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi megbízottjának hivatala, ellenőrzi az információkat, és azok kiértékelése után nyilatkozat kiadását tervezi
2026. Július 31. 06:33, péntek | Belföld
Hőség - Fokozódik a kánikula a hétvégén
Fokozódik a kánikula a hétvégén, a legmelegebb órákban 40 Celsius-fok is lehet, miközben a hajnalok sem hoznak felfrissülést - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből.
2026. Július 31. 06:00, péntek | Belföld
Hőség - Kapitány István: Paks leállítása nem veszélyhelyzet
A paksi atomerőmű leállítása nem veszélyhelyzet, minden lépés a legszigorúbb biztonsági előírások szerint, előre kidolgozott rend alapján történik
