Hírek
2013. Június 07. 16:44, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Árvíz/érettségi - A vizsgaszervező kormányhivatallal lépjen kapcsolatba, aki nem tud megjelenni a szóbelin
A vizsgaszervező kormányhivatallal kell felvennie a kapcsolatot annak a diáknak, aki az árvíz miatt nem tud megjelenni a szóbeli érettségi vizsgáján - hívta fel a figyelmet az Oktatási Hivatal pénteki közleményében.
A hivatal az oktatas.hu oldalon közzétett tájékoztatóban kiemelte: az idén először megszervezett emelt szintű katonai alapismeretek vizsgatárgyból az országban 13 vizsgázó van, amennyiben őket hivatásuknál fogva az árvízi védekezésnél igénybe veszik, a kormányhivatalok biztosítják számukra a szóbeli vizsga lehetőségét.
Az Oktatási Hivatal már korábban felhívta a kormányhivatalok figyelmét az árvízi helyzet miatt esetlegesen kialakuló problémákra, és azok megoldására, azzal, hogy adott esetben biztosítsák az érintettek számára a szóbeli vizsga későbbi időpontra való halasztását - írták.
Az emelt szintű szóbeli érettségi vizsgák június 6-tól június 13-ig tartanak. Az idén 38 813 szóbeli vizsga lesz 147 helyszínen, 2553 tantárgyi bizottság előtt. Az érettségizők választása szerint 73-féle tárgyból van emelt szintű érettségi.
Az emelt szintű érettségi vizsgákat a 20 megyei, illetve fővárosi kormányhivatal szervezi. A kormányhivatalok osztották be az vizsgázókat, jelölték ki a helyszíneket, kérték fel, bízták meg a vizsgáztató tanárokat a háromtagú bizottságokba.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 16. 07:16, kedd | Belföld
Orbán Viktor szerint abszurd, hogy a sejtetések és a sugalmazások miatt minket gondolnak korruptnak
Miközben bűnözők támogatják a Tiszát, aközben a sejtetések meg a sugalmazások miatt minket gondolnak korruptnak, ez a helyzet abszurditása - mondta a volt miniszterelnök az Indexnek adott, hétfő este publikált interjújában.
2026. Június 15. 13:00, hétfő | Belföld
Kármán András: a kormány nyilvánosságra hozza a helyreállítási tervet
Nyilvánosságra hozza Magyarország helyreállítási tervét a következő napokban a kormány, amely az európai uniós források hazahozatalának feltétele.
2026. Június 15. 06:38, hétfő | Belföld
OGY - Elfogadhatja az alaptörvény tizenhatodik módosítását a parlament
Elfogadhatja az alaptörvény tizenhatodik módosítását az Országgyűlés hétfőn.
2026. Június 14. 15:00, vasárnap | Belföld
Elstartolt Sármellékről az első antalyai charterjárat
A török Tailwind légitársaság által üzemeltetett Boeing 734-es felszállásával indult el szombaton Sármellékről az Itaka Magyarország első antalyai charterjárata.
