Hírek
2023. Január 28. 13:41, szombat |
Belföld
Forrás: Ügyészség
Aranytömbökké olvasztották a lopott arany granulátumot a tolvajok
Aranytömbökké olvasztották a lopott arany granulátumot a tolvajok, akikkel szemben a Budapesti XI. és XXII. Kerületi Ügyészség emelt vádat.
A vádirat szerint egy negyvenes éveiben járó férfi két másikat bízott meg azzal, hogy ékszerkészítő ismerősének telephelyéről aranygranulátumot lopjanak el.
A férfi ismerte az arany finomításának kémiai folyamatát, a savba áztatott arany granulátumot egy budapesti telephelyen olvasztótégelyben felolvasztotta és két aranytömböt öntött belőle. Az ellopott arany értéke 14 millió forint volt.
A ügyészség börtönbüntetést indítványoz ellenük.
A felvételen az olvasztás és az arany formába öntése látható.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 29. 14:00, szerda | Belföld
Kapitány István: biztonságban van Magyarország energiaellátása a paksi erőmű teljesítménycsökkentése ellenére is
Biztonságban van Magyarország energiaellátása - írta a gazdasági és energetikai miniszter Facebook-oldalán kedden, azt követően, hogy a Duna alacsony vízállása miatt csökkentették a paksi atomerőmű teljesítményét.
2026. Július 29. 12:00, szerda | Belföld
Legyártották az ötvenezredik járművet a BMW debreceni gyárában
Legyártották az ötvenezredik járművet a BMW debreceni gyárában.
2026. Július 29. 07:31, szerda | Belföld
Magyar Péter: Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel
Magyar Péter szerint Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatallal.
2026. Július 29. 06:00, szerda | Belföld
OGY - Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal felállításáról szóló javaslatot a parlament
Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) felállításáról szóló törvényjavaslatot kedden a parlament. A döntést 143 igen, 47 nem szavazattal hozták meg a képviselők.
