Hírek
2021. Március 07. 06:19, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
A rezidensek átirányításával is segíti a kormány a kórházi betegek ellátását

A rezidensek átirányításával is segíti a kormány a kórházi betegek ellátását - közölte az Országos Kórházi Főigazgatóság szombaton az MTI-vel.
A közleményben kiemelték: a koronavírus-járvány harmadik hullámával egyre több a kórházi ellátást igénylő beteg és egyre nagyobb a terhelés a kórházakon. A betegellátás és az oltási program biztosítása érdekében a kormány kibővíti a rezidensek veszélyhelyzetben történő részvételét is.
Hozzátették, a rezidensek eddig is átirányíthatóak voltak az intézmények között, azonban a kormányrendelet az országos kórház-főigazgató hatáskörébe utalja ezt a feladatot. Ennek keretében 12 hónap alatt összesen 44 munkanapra rendelhető ki a rezidens - a védekezés érdekében - más intézménybe.
A kormány mostani rendelete azt is rögzíti, hogy mostantól a kirendelés ideje a rezidens szakképzési idejébe is beleszámít - áll a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 16. 07:15, hétfő | Belföld
A hét elején többfelé lehet zápor, zivatar, majd visszatér a napos, száraz idő
A hét elején többfelé lehet zápor, zivatar és erős szél, majd visszatér a jellemzően napos, száraz idő - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
2025. Június 16. 07:13, hétfő | Belföld
A közel-keleti háború kapcsán is Brüsszel hülyeségeiről beszélt Orbán Viktor
A közel-keleti háború teljesen új helyzetet teremtett, mi pedig nem hagyjuk, hogy az újabb brüsszeli hülyeség árát ismét velünk fizettessék meg.