Városlista
2025. augusztus 19, kedd - Huba

Hírek

2020. Március 16. 19:36, hétfő | Belföld
Forrás: mti

A koronavírus miatt elrendelt intézkedések megszegése szabálysértésnek minősül

A koronavírus miatt elrendelt intézkedések megszegése szabálysértésnek minősül

A koronavírus-járvány miatt elrendelt intézkedések megszegése szabálysértésnek fog minősülni, a bírság 500 ezer forint lesz

- közölte a koronavírus-fertőzés elleni védekezésért felelős operatív törzs központi ügyeletének vezetője hétfőn sajtótájékoztatón, Budapesten.

Lakatos Tibor elmondta, hogy a jogszabályok előkészítése még folyamatban van. A szabályok betartásának ellenőrzésével a rendőrséget bízzák meg - tette hozzá.

Közlése szerint a koronavírus elérte a térséget. A környező országokat nézve azt látni, hogy Csehországban 293, Lengyelországban 125, Szlovákiában 61 megbetegedést regisztráltak.

Ezért is volt szükség az Orbán Viktor miniszterelnök által hétfőn bejelentett intézkedésekre - hangsúlyozta.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 19. 07:53, kedd | Belföld

Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre

Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre - közölte a közlekedési vállalat az MTI-vel hétfőn.

2025. Augusztus 19. 07:51, kedd | Belföld

Kapu Tibor: 45 év után újra megmutattuk a tehetségünket a világnak

Mi, magyarok az ország minden tájáról, különböző intézményekből, különböző hátterekkel és tapasztalattal, de egyező céllal és hivatástudattal elértük azt, hogy 45 év után újra megmutassuk a tehetségünket a világnak

2025. Augusztus 18. 07:57, hétfő | Belföld

Az államtitkár szerint az új lakáshitel árkorlátai megakadályozzák az ingatlanok drágulását

A fix 3 százalékos lakáshitel programjának árkorlátai meg fogják akadályozni az ingatlanok drágulását a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára szerint.

2025. Augusztus 18. 07:57, hétfő | Belföld

Szijjártó Péter telefonon beszélt Szergej Lavrovval

Az amerikai külügyminiszter-helyettes után, tegnap este Szergej Lavrov orosz kollégámmal is - aki személyesen volt jelen az alaszkai csúcstalálkozón - váltottam pár szót telefonon - írta a külgazdasági és külügyminiszter a Facebook-oldal